• Czcionka:
  • Mapa strony:
  • mapa strony

piramida jadlospis

Prawidłowe żywienie dziecka w okresie przedszkolnym to jeden z najważniejszych czynników gwarantujących zdrowie i prawidłowy rozwój fizyczny i umysłowy dzieci.W naszej kuchni przygotowujemy smaczne i zdrowe posiłki. Każdego dnia dzieci otrzymują kolorowe kanapki, świeże owoce i warzywa do chrupania, a do picia naturalne soki owocowe i warzywne oraz herbatki owocowe lub ziołowe. Codziennie podajemy naszym milusińskim domowe obiady z dwóch dań i pyszne surówki. W naszym przedszkolu każde dziecko jeżeli chce, dostaje dokładkę posiłku oraz ma swobodny dostęp do wody. Uczymy posługiwania się sztućcami, przywiązujemy wagę do estetyki podawanych posiłków. Ponadto w naszym przedszkolu jest osobna kuchnia, w której przygotowujemy dania dla dzieci, które muszą być na specjalnej diecie bezglutenowej i bezmlecznej. Jadłospisy według których wykonywane są dania i posiłki dla dzieci są zgodne z zaleceniami dietetyka na stałe pracującego w naszej placówce.

JADŁOSPIS 25.11-08.12.2020

Plan Dnia