• Czcionka:
  • wyĹ‚acz kontrast
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”

Bajkowa podróż do krainy wartości i dziecięcej wyobraźni II Edycja Rok szkolny 2020/2021.

We wrześniu 2020 roku,  nasze przedszkole przystąpiło do projektu „Magiczna moc bajek” . Jego głównym celem jest promowanie wśród dzieci czytania bajek i baśni jako sposobu na ich rozwój, kształcenie, zdobywanie wiedzy i wychowanie szczęśliwego człowieka oraz kształtowanie postaw społecznych u dzieci w wieku przedszkolnym wobec osób                      z niepełnosprawnością.

Cele szczegółowe obejmują działania:

• Upowszechniające czytelnictwo, rozwijanie kompetencji czytelniczych wśród dzieci.
  • Kształtujące postawy: Wychowanie do wartości.
  • Przekazujące za pośrednictwem literatury wartości moralnych.
  • Kształtujące postawę empatii wobec osób niepełnosprawnych.
  • Przedstawiające dzieci z niepełnosprawnością jako wartościowych ludzi, którzy chcąsię bawić, śmiać, uczestniczyć w życiu grupy.
  • Uświadamiające dzieciom o ich praw i obowiązkach.
  • Uwrażliwiające na piękno języka polskiego i zachęcanie do posługiwania się poprawną polszczyzną.
  • Wyzwalające pozytywne emocje (radości, zadowolenia, poczucia bezpieczeństwa).
  • Rozwijające wyobraźnię, koncentrację i uwagę, zdolności twórczego myślenia.
  • Wspomagające wszechstronny rozwoju dziecka.
  • Popularyzujące wśród dzieci animację jako sztukę oraz tzw. dobrych dobranocek z morałem.

Plan Dnia

Wirtualny Spacer