• Czcionka:
  • Mapa strony:
  • mapa strony

Zobacz wszystko

Dzieci z grupy Pszczółki przystąpiły do wyzwania „Cała Polska Programuje”, organizowanego w ogólnopolskim programie „Uczymy Dzieci Programować”.
W dniach 28.09-09.10 nasze przedszkolaki wykonywały różnorodne zdania związane z programowaniem: sterowały robotem BeeBot po macie do kodowania wybierając na symbolach graficznych czynności do zdrowego planu dnia, zagrały na Bum Bum Rurkach zakodowane melodie, a na podstawie kodu symboli graficznych oraz przy pomocy tablicy interaktywnej zatańczyły Cha Cha Dance. Ponadto głowiły się nad rozwiązaniem gry logicznej kubeczkowe wieże.
Nasze wyzwanie służyło również rozwijaniu działań twórczych dzieci – przedszkolaki stworzyły na macie do kodowania grę planszową, gdzie określiły warunki i zadania do wykonania.
Wyzwanie wiązało się także z pozyskiwaniem wiedzy – sześciolatki dowiedziały się, dlaczego sieć internetowa czasem bywa niebezpieczna.
Zajęcia mające na celu rozwijanie logicznego, algorytmicznego myślenia, zadaniowego podejścia do stawianych problemów i pracy zespołowej bardzo podobały się naszym dzieciom.
Wszystko w formie atrakcyjnej zabawy poprowadziły panie: Ewa Chojnacka i Agnieszka Nikiel.

1234567810111213141516171920212223252627282930cała polska programuje

Plan Dnia