FRSE

loga UE mobilnosc

2014 Zagraniczna Mobilność Szkolnej Kadry Edukacyjnej

„Nowa edukacja - nowe wyzwania”

Wysoka, jakość edukacji, innowacyjność metodyczno-programowa i organizacyjna na poziomie przedszkolnym pozwala na wykształcenie pewnych kompetencji i umiejętności u dziecka już na tym szczeblu kształcenia. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnej edukacji kadra naszego przedszkola w ramach projektu „Nowa edukacja - nowe wyzwania” odbędzie wizyty studyjne do przedszkola w Islandii. Zamierzamy zweryfikować swoją wiedzę zdobytą podczas różnorodnych szkoleń i kursów w kraju, poszerzyć swoją wiedzę i wzbogacić umiejętności do pracy z dzieckiem niepełnosprawnym i jego rodziną. A także podzielić się swoim doświadczeniami.  Mamy nadzieje, że udział w projekcie przyczyni się do efektywniejszego oddziaływania na dziecko i jego rodzinę. Cenne będzie również nabycie kompetencji językowych w ramach nauki języka angielskiego.

„Nowe horyzonty w edukacji dziecka”

W ramach tego projektu kadra pedagogiczna doświadczenie zdobywać będziemy w Irlandii i Turcji. Gdzie zaznajomi się z nowymi metodami i formami pracy związanymi z edukacją ekologiczną i zdrowotną oraz uzyskaniem certyfikatu Zielonej Flagi. Naszym celem jest poznanie nowatorskich metod nauczania języka angielskiego dzieci w wieku przedszkolnymi i prowadzenia innowacji pedagogicznej.

Artykuły z mobilności:

Wizyta w Turcji