poster GRUPY DZIECI

poster INNOWACJE

poster PLAN DNIA

poster JADŁOSPIS

poster GALERIA

Nasze działania

 

 

Mistrzowie kodowania

11 copy

chronimy-dziecijpg1

01-akademia-zdrowego-przedszkolaka

 

logo bibloteki

 

kraina

02-szkola-odkrywcow-talentow

EU flag-Erasmus vect POS 

LOGO

 

pod wspolnym 1

 

logoUniPower 1

sukces dziecka kopia

szkoa promujca zdrowie

sieć szkół

03-ecokidsecoparents

 

03-lifelong-learning-programme

04-kapital-ludzki

05-etwinning

06-eco-schools

07-szkola-wspolpracy

08-rok-szkoly-w-ruchu

 

f002 

 f003

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 149
Zakładki : 27
Odsłon : 274164


Erasmus+

Projekt Erasmus + "Pod wspólnym niebem Europy" w partnerstwie z placówkami z Islandii, Litwy oraz Turcji. To odpowiedź na potrzeby uczniów, rodziców i społeczności lokalnej. Głównym celem Projektu jest zwiększenie kompetencji matematyczno - językowych dzieci poprzez z wykorzystanie innowacyjnych metod pracy i multimedialnych technik. Nauczyciele, zaangażowane w projekt, są otwarci na innowacje i mają twórcze podejście do nauki.

Produkty projektu: puzzle,

przewodnik po metodach matematycznych,

gra

 

pod wspolnym 1

Wspólnie z partnerami w ramach Projektu będziemy realizować następujące zadania: opracujemy przewodnik po metodach matematycznych wykorzystujących elementy astronomii, opracujemy program multimedialny przy użyciu podstawowego słownictwa angielskiego, stworzymy "Moje pierwsze matematyczne - portfolio językowe ", które pokaże umiejętności i kompetencje zdobyte przez najmłodszych uczestników.

 

prince 1

Projekt podkreśla znaczenie edukacji w każdej sferze rozwoju dziecka. Chcemy osiągnąć wysokie standardy kształcenia szczególnie po przez zdobywanie wiedzy, umiejętności i doświadczenia przez kadrę pedagogiczną. W założeniach Projektu znalazły się także działania edukacyjne skierowane do rodziców w zakresie korzystania z nowych rozwiązań, metod pracy z dziećmi w celu kształcenia i przygotowania ich do życia w ciągle zmieniającej się rzeczywistości. Projekt zakłada także wymianę doświadczeń między nauczycielami. Najbardziej efektywne i ciekawe działania edukacyjne zostaną zaprezentowane kadrze nauczycielskiej z placówek partnerskich. Chcemy tym samym zaczerpnąć doświadczenia z innych systemów edukacyjnych.

W dniach 24.10 – 28.10.2016r. nauczyciele z Przedszkola nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie wraz z unijnymi partnerami uczestniczyliw międzynarodowym szkoleniu w Islandii w ramach projektu Erasmus + „ Pod Wspólnym Niebem Europy” (Under The CommonSky of Europe).

ff008

 IMG 20161025 103727

Podczas spotkania nauczyciele mieli okazję obserwacji zajęć oraz metod edukacyjnych wykorzystywanych wPrzedszkolu partnerskim w Kopavogur. Partnerzy projektu szczególnie dzielili się doświadczeniami oraz nowatorskimi metodami pracy za zakresu matematyki i astronomii. Nauczyciele z Polski, Litwy oraz Gospodarze tego etapu projektu wraz z przedszkolakami mieli okazję przeżyć kosmiczną podróż dzięki prezentacji Mobilnego Obserwatorium. Podczas spotkania projektowego wszystkie kraje partnerskie przedstawiły wykonaną przez każdą placówkębajkę o tematyce kosmicznej oraz udostępniły sobie, tak, by każde dziecko z wszystkich przedszkoli partnerskich mogło zapoznać się z ich treścią. Ukoronowaniem wizyty była podróż do Przedszkola położonego w małej górskiej miejscowości, gdzie kadra pedagogiczna konińskiego przedszkola mogła obserwować pracę nauczycieli, uczestniczyć w zajęciach z dziećmi i zapoznać się z innowacyjnym programem wychowawczym, realizowanym na terenie tamtejszej placówki. Wizyta stała się inspiracją dla zespołu z Przedszkola nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie do wdrażania nowatorskich pomysłów i metod pracy.

 IMG 20161027 112003  IMG 20161026 115905

W dniach 25-29.04.2016r. odbyło się Międzynarodowe szkolenie na Litwie w ramach projektu Erasmus+ Under The Common Sky of Europe. Spotkanie rozpoczęło się w od artystycznych występów przedszkolaków z wileńskiego Przedszkola. Wszyscy partnerzy projektu mieli okazję zobaczyć placówkę i obserwować matematyczne i astronomiczne metody pracy z dziećmi. Przedstawiciele poszczególnych krajów podsumowali dotychczasowe działania metodyczne projektu przedstawiając prezentacje multimedialne. Uczestnicy projektu wraz z przedszkolakami zwiedzili Obserwatorium Astronomiczne i Muzeum Etnograficzne, a także mieli możliwość obejrzeć prezentację o kosmosie. Szkolenie zakończyło się wytyczeniem nowych celów na kolejny etap projektu.

 DSC00526
 IMG 20160426 154418

 DSC00578

 

 

Dnia 17 marca 2016 roku w grupie „Biedronki” odbyły się warsztaty z udziałem rodziców, na temat „Kosmiczny świat w oczach dziecka”, w ramach realizowanego projektu Erazmus+ „Pod wspólnym niebem Europy”. Celem warsztatów było wzbogacenie wiadomości dzieci na temat kosmosu, układu słonecznego, rozwijanie aktywności twórczej i wyobraźni. Wprowadzeniem do tematu warsztatów było wspólne obejrzenie filmu pt; „Układ słoneczny”. Dzieci z ogromnym zainteresowaniem śledziły informacje na temat poszczególnych planet, po czym przystąpiły z rodzicami do wykonywania dwóch przestrzennych modeli układu słonecznego oraz „gwiezdnej przestrzeni kosmicznej”. Po skończonej pracy dzieci zaprezentowały rodzicom piosenkę pt: „Lot Kosmiczny”.

Wszystkim Rodzicom zaangażowanym w przygotowanie warsztatów i uczestniczącym w nich SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

20160317 150440
DSC 0020  DSC 0070

 

 

 

 

 

 

 

Za nami kolejna konferencja wideo w ramach projektu "Under the common sky of Europe".

Dzieci z Litwy, Polski, Islandii oraz Turcji fantastycznie zaprezentowały się przed sobą i poznały swoje ulubione piosenki i maskotki. Mogliśmy usłyszeć m.in. piosenki: “Itsy bitsy spider” (Islandia), “Teddy bear” (Litwa), "Little Snowflake" (Polska), “Little fingers” (Turcja)

DSCN2540
DSCN2550

DSCN2559

 

 

 

DSCN2096 

 

 

 

 

 

 

Nasze Przedszkole w dniach 14-16.11.2015r. rozpoczęło realizację 

Projektu Erasmus + „Pod Wspólnym Niebem Europy”, którego jest koordynatorem, przy partnerskim udziale Turcji, Litwy oraz Islandii. Wszystkie delegacje w dniach 14 i 15 listopada uczestniczyły w spotkaniu organizacyjnym, w Warszawie.

Rozpoczęcie projektu Erasmus + połączono z uroczystym świętowaniem Dni Integracji Przedszkola nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie. Dnia 16 listopada 2015 roku, podczas spotkania zorganizowanego w Miejskim Domu Kultury, goszczono zagraniczne delegacje z Państw partnerskich. Uroczystość rozpoczęła Pani dyrektor Dorota Wierońska, która przedstawiła istotę integracji, realizowanej w przedszkolu oraz przybliżyła zebranym cel projektu Erasmus +. Podczas części artystycznej, w pierwszej kolejności swoje umiejętności wokalno-taneczne zaprezentowały dzieci. Prawdziwą niespodzianką jednak były występy przygotowane przez nauczycieli.