poster GRUPY DZIECI

poster INNOWACJE

poster PLAN DNIA

poster JADŁOSPIS

poster GALERIA

Nasze działania

 

 

Mistrzowie kodowania

11 copy

chronimy-dziecijpg1

01-akademia-zdrowego-przedszkolaka

 

logo bibloteki

 

kraina

02-szkola-odkrywcow-talentow

EU flag-Erasmus vect POS 

LOGO

 

pod wspolnym 1

 

logoUniPower 1

sukces dziecka kopia

szkoa promujca zdrowie

sieć szkół

03-ecokidsecoparents

 

03-lifelong-learning-programme

04-kapital-ludzki

05-etwinning

06-eco-schools

07-szkola-wspolpracy

08-rok-szkoly-w-ruchu

 

f002 

 f003

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 149
Zakładki : 27
Odsłon : 274158


Comenius

03-ecokidsecoparents

 W dniach od 24.03–28.03.2014 r. w naszym przedszkolu gościła grupa nauczycieli z krajów partnerskich z: Litwy, Bułgarii, Włoch i Turcji w ramach realizacji założeń projektu Comenius „The Earth cannot be recycled. Eco kids – Eco parents” – „Ziemia sama się nie odnowi. Eko dzieci – Eko rodzice". Założeniem projektu jest wzmacnianie europejskiego wymiaru edukacji poprzez promowanie współpracy międzynarodowej, w której uczestniczą dzieci, rodzice i kadra nauczycielska z państw członkowskich. Celem naszego projektu jest zwiększenie świadomości dzieci w kontekście ochrony środowiska, recyklingu, edukacji w zakresie ponownego wykorzystania odpadów śmieci, szacunku dla przyrody.

Uroczyste powitanie gości odbyło się w Przedszkolu nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie  25.03.2014 r. o godz. 9.00.DSC 0019 Dzieci ubrane w stroje ludowe powitały gości chlebem i solą i zaprosiły w progi naszego przedszkola.

Każda z grup zaprezentowała krótki występ artystyczny i wręczyła gościom własnoręcznie przygotowane upominki.

DSC 0044Następnie delegacja udała się z wizytą do Urzędu Miasta na spotkanie z prezydentem Konina panem Józefem Nowickim. Pan prezydent opowiedział gościom o inwestycjach i działaniach ekologicznych prowadzonych w naszym mieście oraz chętnie odpowiadał na wszystkie  zadawane  pytania  dotyczące naszego miasta, zwłaszcza w zakresie edukacji. DSC 0253

Po zakończonym spotkaniu nauczyciele mieli możliwość zwiedzenia nowopowstałego Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie. Było można obejrzeć sale szkoleniowe, zaplecze socjalne i techniczne COP, spółdzielnię socjalną na parterze,  mieszkania treningowe znajdujące się na pierwszym piętrze budynku a także ostatnie piętro budynku, gdzie powstaje hostel. Miejsce to wywarło bardzo duże wrażenie na naszych gościach. Po powrocie do przedszkola przedstawiciele krajów partnerskich wzięli udział w pracach nad projektem. Każde państwo zaprezentowało przygotowane na tę okazję materiały, omówiono zagadnienia problemowe związane z tematyką projektu, ustalono sposób realizacji  obszarów zadaniowych.

W środę 26.03.2014 r. nasi goście pojechali na wycieczkę do kopalni soli w Kłodawie. Uczestniczyli tam w prelekcji nt. historii powstania złóż kłodawskich oraz zastosowania soli. Następnie wszyscy udali się  do Sanktuarium Maryjnego w Licheniu, gdzie mieli możliwość zwiedzenia obiektów sakralnych.                                                                                                                                                 W czwartek  nasi goście udali się na wycieczkę do MZGOK, gdzie mieli możliwość zwiedzenia zakładu i zostali zapoznani z przedsięwzięciem pn. „Uporządkowanie gospodarki odpadami na terenie subregionu konińskiego”.DSC 0421 Projekt  jest odpowiedzią na  oczekiwania i wymagania nowoczesnego, europejskiego Państwa, pozwoli na uporządkowanie gospodarki odpadami, przyczyni się do termicznego unieszkodliwiania odpadów komunalnych w Koninie oraz rekultywację gminnych składowisk odpadów. Po powrocie do przedszkola  Pani Joanna Woch reprezentująca Klub Ekoedukator  powołany przez firmę M&M Consulting  z  Warszawy  przeprowadziła dla naszych gości seminarium na temat ochrony środowiska ze szczególnym naciskiem na problematykę gospodarki odpadami. DSC 0464Następnie odbyły się warsztaty z udziałem  gości krajów partnerskich, nauczycieli naszego przedszkola i  dzieci . Głównym zadaniem warsztatów było  stworzenie  strojów  „mody ekologicznej” dla dzieci  oraz różnych przedmiotów użytkowych z materiałów odpadowych. DSC 0545DSC 0500

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

O godzinie 14.00 w Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się uroczystość w wykonaniu dzieci 4-5 i 6-letnich z udziałem delegacji nauczycieli z krajów partnerskich: Włoch, Litwy, Bułgarii i Turcji. Pani Dorota Wierońska  dyrektor naszego Przedszkola powitała wszystkich gości, wśród których byli przedstawiciele władz oświatowych oraz zaprzyjaźnionych instytucji min. Fundacji Wiosna w sercu.  

DSC 0618Na scenie MDKL zaprezentowały się dzieci z poszczególnych grup, które zaprezentowały scenkę teatralną, tańce i piosenki. Ich występ, w którym uczestniczyły nasze przedszkolaki oraz nasi absolwenci, wywołał  duże zainteresowanie wśród zaproszonych gości. 

DSC 0585Uczestnicy koncertu dziękowali małym artystom owacjami na stojąco. 

DSC 0592

 

 

 

 

 

DSC 0598

 Zapraszamy do galerii

 

 

2009-2011 „Teatr - magia i życie”

Projekt zakładał: stworzenie więzi emocjonalnej pomiędzy dziećmi z krajów europejskich i danie im poczucia bycia obywatelami Europy, poznanie obyczajów, tradycji, sposobów życia w każdym partnerski kraju. Zachęcał dzieci, ich rodziców i nauczycieli do zrozumienia i respektowania kultur i tradycji innych. Uczył respektowania i tolerancji dla różnic narodowych. Rozwijał zainteresowania twórcze i sprzyjała budowaniu pozytywnej samooceny. Udział w aktywnościach teatralnych dał możliwość przestrzegania zasad współdziałania w grupie.

 

 

2010-2013 „Bell International Collage Cambrige”

Dyrektor z dwoma nauczycielkami w roku 2010 i samodzielnie w roku 2013 odbywał kurs języka angielskiego w Cambrige w Wielkiej Brytanii;

 

 

2004-2007 „Gazetka Zjednoczonej Europy”;

 

 

2002-2004 „Ziemia, Ludzie …człowiek i jego otoczenie”;