Klub Młodego Odkrywcy

logo Klub Młodego Odkrywcy 2

Czym jest KMO?

W naszym przedszkolu we współpracy z Fundacją „Sukces Dziecka” rozpoczął działalność Klub Młodego Odkrywcy. Jest to miejsce, w którym  pod okiem nauczycieli dzieci wspólnie eksperymentują i zdobywają samodzielnie wiedzę z różnych dziedzin nauki.

KMO jest programem koordynowanym przez – Centrum Nauki Kopernik
w Warszawie.

Dzieci przedszkolne charakteryzuje naturalna ciekawość poznania tego co je otacza. Najlepszym sposobem zaspokojenia naturalnej ciekawości dziecka są zabawy badawcze i eksperymenty. Zabawy te stanowią podstawę wielokierunkowego rozwoju dziecka. Rozwijając umiejętność krytycznego myślenia, myślenia przyczynowo-skutkowego, porównywania i uogólniania przyczyniają się do rozszerzenia horyzontów myślowych przedszkolaka. Chociaż niektóre eksperymenty wydają się trudne, bo związane z dziedzinami, takimi jak fizyka lub chemia, to dają dziecku okazję do odkrywania i zgłębiania fascynującego świata przyrody i techniki.

Wspólne eksperymentowanie kształtuje także w dzieciach umiejętności społeczne i osobiste. Buduje pewność siebie, uczy współpracy, komunikacji, podejmowania inicjatywy, odpowiedzialności. Jest to ciągły proces rozwoju: podczas samodzielnie wykonywanych działań klubowicze poznają swoje mocne strony, co dodaje im pewności siebie. A człowiek świadomy swoich kompetencji częściej przejawia inicjatywę. Są to umiejętności bardzo przydatne w życiu dorosłym. Mamy nadzieję, że ta wiedza i umiejętności zdobywane we wczesnym dzieciństwie staną się inspiracją i pomostem do wiedzy zdobywanej na kolejnych szczeblach edukacji.

Zapraszamy na zajęcia w każdy pierwszy wtorek miesiąca

w godz. 15:00 – 16:00. Zajęcia przeznaczone dla dzieci 5 i 6 letnich.

Opiekun klubu

Dominika Tutak-Korzeniewska