poster GRUPY DZIECI

poster INNOWACJE

poster PLAN DNIA

poster JADŁOSPIS

poster GALERIA

Akademia Zdrowego Przedszkolaka


01-akademia-zdrowego-przedszkolakaAkademia Zdrowego Przedszkolaka ma na celu utrwalenie wśród rodziców, dzieci oraz personelu przedszkolnego wiedzy o tym, jak zdrowo się odżywiać, jak dbać o bezpieczeństwo dzieci w domu i poza nim, jak zapobiegać chorobom oraz minimalizować ich skutki, a także jak dbać o odporność dzieci w okresie wzmożonej zapadalności na grypę i przeziębienia. Jest to ogólnopolski projekt społeczno-edukacyjny składających się z cyklu akcji prozdrowotnych, w skład, których wchodzą 3 moduły:
   - Piramida Żywienia Przedszkolaka
   - Bezpieczny Przedszkolak
   - Przedszkolak Pełen Zdrowia
Punktem wyjścia działań Akademii Zdrowego Przedszkolaka jest zdrowe żywienie małych dzieci, bezpieczeństwo i profilaktyka zdrowia.
Ponadto uczestniczymy w programie „Moje dziecko idzie do szkoły", „ Czyste powietrze wokół nas- edukacja antynikotynowa" oraz w projekcie informacyjno-edukacyjnym: „Bądźmy zdrowi, wiemy, więc działamy". Wyżej wymienionym akcjom patronuje Powiatowa Stacja Sanitarno- Epidemiologiczna w Koninie. Naszym nadrzędnym celem jest uzyskanie tytułu Wielkopolskiej Szkoły Promującej Zdrowie.

Raport 2012-2013

Raport 2013-2014

Raport 2014-2015