Nasze inicjatywy

ankizy-logo

Od Kwietnia 2015 roku pracownicy przedszkola nr 32 z oddziałami integracyjnymi w Koninie w ramach współpracy z Fundacją Ankizy Gasy – Dzieci z Madagaskaru podjęli się Adopcji na Odległość. Po wymienionych informacjach emaliowych w przedszkolu pojawiła się gazetka dotycząca życia chłopca Elisa. Jedną z form pomocy fundacji jest tak zwana adopcja dziecka na odległość. Polega ona na umożliwieniu nauki dzieciom z najuboższych rodzin. Dzięki takiej adopcji maluch może uczęszczać do szkoły, otrzymać część przyborów i skorzystać ze stołówki szkolnej. Naszym celem jest przekazanie wsparcia dziecku umożliwiając mu edukację oraz rozwój. Chłopiec w czerwcu 2016 roku ukończył edukację przedszkolną, więc we wrześniu rozpoczął naukę w szkole podstawowej. Od Fundacji Ankizy Gaisy, z którą współpracujemy otrzymaliśmy list z prośbą o sfinansowanie całorocznych posiłków dla Elisa w stołówce szkolnej w wysokości 600 złotych. Pracownicy Przedszkola 32 z oddziałami integracyjnymi wykazali ogromne zainteresowanie i chęć wsparcia chłopca w nowym roku szkolnym.