LOGO

Szkoła w ruchu

Ponieważ chcemy propagować zdrowy styl życia wśród przedszkolaków na różnych płaszczyznach postanowiliśmy dołączyć do Ogólnopolskiej Akcji Ministra Edukacji Narodowej „Ćwiczyć każdy może” organizowanej w ramach Roku Szkoły w Ruchu.
Działania podejmowane w ramach Akcji mają łagodnie wprowadzić dzieci w świat wiedzy oraz dbałości o ich harmonijny rozwój intelektualny, etyczny, emocjonalny, społeczny i fizyczny. Należy uświadomić dzieciom, że ruch to aktywność fizyczna, podejmowana w ciągu dnia. Chcemy uczyć planowania w ciągu dnia czasu na naukę i czasu na aktywny wypoczynek, w celu zachowania zdrowego i higienicznego trybu życia;
„Ćwiczyć każdy może” łączy aktywnością fizyczną i zdrowe odżywianie ze zdrowiem, dobrą kondycją i dobrym samopoczuciem. Akcja ma na celu uświadomienie dzieciom, że aktywny tryb życia jest drogą do osiągania życiowych sukcesów, co pozwala zwiększyć wiarę w siebie i we własne możliwości.