poster GRUPY DZIECI

poster INNOWACJE

poster PLAN DNIA

poster JADŁOSPIS

poster GALERIA

Nasze działania

 

 

Mistrzowie kodowania

11 copy

chronimy-dziecijpg1

01-akademia-zdrowego-przedszkolaka

 

logo bibloteki

 

kraina

02-szkola-odkrywcow-talentow

EU flag-Erasmus vect POS 

LOGO

 

pod wspolnym 1

 

logoUniPower 1

sukces dziecka kopia

szkoa promujca zdrowie

sieć szkół

03-ecokidsecoparents

 

03-lifelong-learning-programme

04-kapital-ludzki

05-etwinning

06-eco-schools

07-szkola-wspolpracy

08-rok-szkoly-w-ruchu

 

f002 

 f003

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 149
Zakładki : 27
Odsłon : 274161


eTwinning

eTwinning jest to edukacyjny program Unii Europejskiej, który promuje wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych (TIK) w szkołach europejskich. Uczniowie i nauczyciele wykorzystują Internet we współpracy ponad granicami. Współdziałają, wymieniają się informacjami i materiałami do nauki. eTwinning poszerza zakres pedagogicznych możliwości oferowanych uczniom i nauczycielom, motywuje do nauki i otwarcia na Europę.
W ramach tego programu podjęliśmy współpracę z placówkami z Portugali i tak powstał projekt:

„The locomotive senses"

"Poczucie sztuki .. Poczucie kierunku ... Poczucie drogi ... Poczucie sensu ... Poczucie emocji i uczuć ..." Inspiracją do utworzenia projektu stał się wiersz "Lokomotywa" ilustrowany przez portugalskiego artystę Paulo Galindro a którego autorem jest polski poeta - Julian Tuwim. Podstawowym zamysłem projektu jest możliwość poznania wiersza i nadanie mu nowych form interpretacji. Projekt ma, zatem zachęcić do różnorodności ekspresji artystycznej pod kątem indywidualnego rozumienia i wrażliwości, jaką posiada jego uczestnik będąc obywatelem swojego kraju. Reinterpretacja znaczenia wiersza przez dzieci w wieku przedszkolnym z dwóch krajów europejskich - Polski i Portugalii - ma stymulować nauczycieli i dzieci by zaangażować ich do poszukiwania piękna w wielości znaczeń. Projekt ten ma uświadomić jego uczestnikom, że świat pełen jest różnorodnych poglądów i na wiele spraw można patrzeć z różnej perspektywy. Uświadomienie tego ma nauczyć wzajemnego szacunku na różnorodność na świecie i różnorodność poglądów.
Dzieci będą miały również okazję poprzez zabawę poznać możliwości technologii informacyjno- komunikacyjnej, przedstawiając swoje zdolności muzyczne, plastyczne i teatralne. A także rozwijać umiejętność krytycznego myślenia i twórczej wrażliwości oraz odkrywania nowych wartości i komunikowania się ze zrozumienia i poszanowaniem różnic kulturowych


e-twinnig-cert