poster GRUPY DZIECI

poster INNOWACJE

poster PLAN DNIA

poster JADŁOSPIS

poster GALERIA

Nasze działania

 

 

Mistrzowie kodowania

11 copy

chronimy-dziecijpg1

01-akademia-zdrowego-przedszkolaka

 

logo bibloteki

 

kraina

02-szkola-odkrywcow-talentow

EU flag-Erasmus vect POS 

LOGO

 

pod wspolnym 1

 

logoUniPower 1

sukces dziecka kopia

szkoa promujca zdrowie

sieć szkół

03-ecokidsecoparents

 

03-lifelong-learning-programme

04-kapital-ludzki

05-etwinning

06-eco-schools

07-szkola-wspolpracy

08-rok-szkoly-w-ruchu

 

f002 

 f003

Statystyka

Użytkowników : 2
Artykułów : 149
Zakładki : 27
Odsłon : 274140


Eco-Schools

GreenFlag Award Icon

Szkoły dla Ekorozwoju

Głównym celem Programu Szkoły dla Ekorozwoju jest promowanie praktycznych działań na rzecz ekologii i zrównoważonego rozwoju wśród szkół i społeczności lokalnych. Dzięki realizacji Programu powstały liczne szkolne i lokalne inicjatywy, które przyczyniają się do wzrostu znaczenia wartości przyrodniczych oraz społecznych i promowania zrównoważonego rozwoju w całej społeczności. Program realizowany jest od 2001 roku przez Fundację Partnerstwo dla Środowiska pod Honorowym Patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz Ministerstwa Środowiska  Od 2007 roku należy do międzynarodowego Programu Eco-Schools prowadzonego przez Fundację Edukacji Ekologicznej szkół, przedszkoli, placówek wychowawczych oraz społeczności lokalnych w całej Polsce.

Nasze Przedszkole i Eco-Schools

Nasze przedszkole od lat realizuje tematykę proekologiczną. W roku szkolnym 2015/2016 w ramach Programu Eco-Schools zgłosiliśmy naszą placówkę do Fundacji Partnerstwo dla Środowiska, aby kolejny raz ubiegać się o certyfikat Zielonej Flagi, która jest międzynarodowym tytułem, nadawanym szkołom na całym świecie. Jest to program oparty na systemach Zarządzania Środowiskowego, polegający na podnoszeniu świadomości ekologicznej młodzieży szkolnej i dzieci przedszkolnych poprzez działania na rzecz efektywnego wykorzystania energii i surowców oraz zrównoważonej gospodarki odpadami w szkołach i ich otoczeniu. Starając się o zdobycie aplikacji, nasze przedszkole podjęło działania w II obszarach: „Żywność – odpowiedzialność” i „Odpady”. Efektem naszych wszystkich działań w obszarze „Żywność – Odpowiedzialność” było: - zwiększenie postaw prozdrowotnych, usprawnianie zmysłów poprzez dotykanie warzyw, owoców, ziół, nasion poprzez smakowanie, wąchanie, nauczenie dobierania składników do tworzenia zdrowych posiłków, poznanie zasad zdrowego odżywiania się w oparciu o poszczególne piętra piramidy pokarmowej. Natomiast w obszarze „Odpady” dzieci aktywnie uczestniczyły w poznaniu przyrody poprzez: oglądanie, szukanie, obserwacje, badanie, eksperymentowanie, formułowanie wniosków i spostrzeżeń, poznały gospodarkę odpadami: segregowanie, recykling, utylizacja. Uczestniczenie w działaniach mających na celu ochronę i zapobieganie dewastacji środowiska.

 

We wrześniu 2016r. po wcześniejszym wypełnieniu Aplikacji o Certyfikat otrzymaliśmy informacje, że kolejny raz uzyskaliśmy Certyfikat II stopnia Zielonej Flagi.
Jest to ogromne wyróżnienie i prestiż dla naszego przedszkola.