Szkoły Promującej Zdrowie

szkoa promujca zdrowieW dniu 2 października 2015 roku w naszym przedszkolu odbyła się Wizyta Studyjna, której celem było podsumowanie okresu przygotowawczego  do otrzymania certyfikatu Szkoły Promującej Zdrowie. Uroczystość tę uświetnili swoją obecnością licznie przybyli goście:

m.in. p. Dorota Rogalska – Daszkiewicz Rejonowy Koordynator Szkół Promujących Zdrowie wizytator Kuratorium Oświaty w Poznaniu Delegatura w Koninie,

Uroczystość rozpoczęła dyrektor przedszkola pani Dorota Wierońska. W słowach skierowanych do gości podkreśliła ważność problematyki zdrowotnej w edukacji naszych podopiecznych. Dodała, że zdrowie to nie tylko sfera ruchowa, umysłowa i duchowa, ale także środowisko, w którym żyjemy. Wskazała na dobre relacje społeczne oparte na wzajemnym szacunku i poznaniu siebie jako ważny element współpracy w naszej placówce. Pani dyrektor wręczyła podziękowania przedstawicielom instytucji. Współpraca z nimi w nieoceniony sposób przyczyniła się do uzyskania pozytywnych efektów w edukacji dzieci.

Następnie głos zabrała p. Agnieszka Walkowska – przedszkolny koordynator projektu. Poprzez prezentację multimedialną przedstawiła trzyletni dorobek pracy przedszkola w zakresie promocji zdrowia. Działania naszego przedszkola oscylowały wokół pięciu problemów priorytetowych:

1. Nabywanie właściwych nawyków żywieniowych (rok szkolny 2012/2013).
  2. Wdrażanie do dbałości o bezpieczeństwo własne i innych (rok szkolny 2012/2013).
  3. Zwiększenie świadomości ekologicznej u dzieci i rodziców (rok szkolny 2013/2014).
  4. Zachęcenie do prowadzenia aktywnego trybu życia (rok szkolny 2013/2014).
  5. Poprawa stanu uzębienia u dzieci ( rok szkolny 2014/2015).

W programie spotkania ważne miejsce zajęły występy artystyczne w wykonaniu dzieci z poszczególnych grup przedszkolnych oraz spektakl teatralny pt.: „ Na straganie” przygotowany przez rodziców, dzieci i nauczycieli. Po zakończeniu części oficjalnej gości zostali zaproszeni na zdrowy na poczęstunek przygotowany przez rodziców i pracowników oraz zwiedzanie naszego przedszkola.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym osobom. Dzięki tak wspaniałej współpracy rodziców, dzieci i pracowników uroczystość mogła mieć tak wykwintną oprawę. Galeria

Zespół ds. promocji zdrowia

Raport końcowy